Учеба и наука

Решено

It is advisable,therefore,to make the test of the machine as soon after it has been shut down as possible,when the insulation resistance is likely to be lowest - вопрос №1073909

Помогите правильно перевести.Заранее спасибо.)

май 29, 2014 г.

  • Всего ответов: 1

    Ирина

    14-й в Учебе и науке

    Здравствуйте, Елена.

    It is advisable,therefore,to make the test of the machine as soon after it has been shut down as possible,when the insulation resistance is likely to be lowest

    Перевод: Поэтому желательно проверить машину как можно скорее и до того, как она перестанет работать по причине, что сопротивление изоляции, вероятнее всего, окажется на самом низком уровне.

    май 29, 2014 г.