Учеба и наука

Решено

Пожалуйста, помогите решить!!!! The two children began to argue fiercely about who had damaged the bicycle. For question 1, complete the second... - вопрос №1150198

sentence so that it has similar meaning to the first sentence, using the word given. Do not change the word given. You must use between three and six words.

BROKE A ______________________________ the two children about who had damaged the bicycle.

август 15, 2014 г.

  • Всего ответов: 1

    Ирина

    14-й в Учебе и науке

    Здравствуйте, Дарья!

    Поможем, не переживайте)

    A fierce quarrel broke between the two children about who had damaged the bicycle.

    Перевод: Яростная перебранка по поводу выяснения того, кто повредил велосипед, вспыхнула между двумя детьми.

    Желаю удачи, Даша! )

    август 16, 2014 г.