Учеба и наука

Решено

Помогите пожалуйста... Вставьте артикли, где необходимо: - вопрос №1468394

It is… Sunday and we have no .., classes in… college. But I cannot go anywhere as it is raining. It has been raining for… hour already. I've decided to stay at… home, to watch… TV or read… book on… history. I still know little about… history of our country.

Вопрос задан анонимно апрель 25, 2015 г.

  • Всего ответов: 2

    Катерина

    102-й в

    It is a Sunday and we have no classes in the college. But I cannot go anywhere as it is raining. It has been raining for an hour already. I've decided to stay at home, to watch a TV or read a book on history. I still know little about the history of our country.

    апрель 25, 2015 г.
    Ответ понравился автору
    Лучший ответ по мнению автора

    Отличница

    22-й в Учебе и науке

    It is  Sunday and we have no classes in the college. But I cannot go anywhere as it is raining. It has been raining for an hour already. I've decided to stay at home, to watch TV or read a book on history. I still know little about the history of our country.