Учеба и наука

Решено

Здравствуйте, помогите пожалуйста с этим заданием: Откройте скобки и поставьте глаголы в PastIndefinite. - вопрос №1469617

Last summer we (to go) on a sea trip. We (to he) lucky with the weather. It (to rain) for only one clay. We (to make) stops at charming places and (to have) lunch right on the beach. We usually (to put) up at hotels for the night. We (to enjoy) our trip very much.

Вопрос задан анонимно апрель 26, 2015 г.

  • Всего ответов: 1

    Отличница

    22-й в Учебе и науке

    Last summer we went on a sea trip. We were lucky with the weather. It rained for only one clay. We made stops at charming places and had lunch right on the beach. We usually put up at hotels for the night. We enjoyed our trip very much.

    апрель 26, 2015 г.