Учеба и наука

Решено

Tick the sentences where synonyms of 'LOOK' are used correctly. - вопрос №1796182

  • Jack must have a lot on his mind, he hardly notices anything.
  • I'm sorry, I wasn't really glancing. Can you repeat it, please?
  • Tim has witnessed the accident himself. He knows what happened.
  • What have I done wrong? Why are you viewing me?
  • The task says that we have to spot 5 differences between the pictures.

январь 10, 2016 г.

  • Всего ответов: 1

    Светлана

    23-й в Учебе и науке

    1, 3, 5 sentences

    январь 10, 2016 г.