Учеба и наука

перевод в косвенную - вопрос №191781

Do they teach art in this school?(The girl wonders)

Sid will be a good pupil when he goes to school(Mrs.West hopes)

the pupils are working in the biology laboratory ( the teacher explains)

Вопрос задан анонимно январь 29, 2012 г.

    Ирина

    226-й в Учебе и науке

    The girl wonders whether they teach art in this school

    Mrs.West hopes Sid will be a good pupil when he goes to school

    The teacher explains that the pupils are working in the biology laboratory