Учеба и наука

Помоги пожалуйста выполнить задание из учебника, срочно - вопрос №1964660

Under Indian Skies

Goa in India is (1)… known as the Riviera of the East. Goa is a little territory in the (2)… part of India, with a strong influence from the days when it was a (3)… colony. At almost any time of the year you can see a number of (4)… walking in (5)… beach clothes. The locals, after a good day’s work, (6)… an afternoon siesta, close shops early and relax at home. Really, it is a place for (7)… and having fun.

popular

west

Portugal

Foreign

colour

include

relax

Нужно изменить слова, и вставить их в пропуски

май 22, 2016 г.

  • Всего ответов: 1

    Юлия Сергеевна

    48-й в Учебе и науке

    Здравствуйте, Павел!
    Вот ответы:

    1. popularly
    2. western
    3. Portuguese
    4. foreigners
    5. colourful
    6. including
    7. relaxation

    Успехов Вам!

    май 23, 2016 г.