Учеба и наука

Решено

Выбрать правильную форму глагола - вопрос №196710

Здравствуйте, помогите, пожалуйста, выбрать правильную форму глагола.

1. While I was having/had breakfast this morning, my sister phoned/had phoned from Mexico.

2. When I was seeing/saw his face, I was realising/realised my mistake.

3. By the time he arrived, they ate/had eaten all the strawberries.

4. When I got to the restaurant, I suddenly did not feel/had not felt hungry.

февраль 5, 2012 г.

  • Всего ответов: 1

    сурен

    29-й в Бизнесе

    1. While I was having breakfast this morning, my sister phoned from Mexico.

    2, When I saw his face I realised my mistake.

    3. By the time he arrived, they had eaten all the strawberries.

    4. When I got to the restaurant, I suddenly did not feel hungry.

    февраль 5, 2012 г.