Учеба и наука

Complete the conversation with words from the box. I / just / the / like / else / please / those / do / 'd Waiter: Can __I__ help - вопрос №3291858

you? Lena: Yes, I (1) ________________ like one of (2) ________________ please. Waiter: And (3) ________________ you want a drink? Lena: Yes, (4) ________________. I'd (5) ________________ a coffee. Waiter: Anything (6) ________________? 30 minutes later. Lena: I'd like (7) ________________ bill please. Waiter: Of course Madam, (8) ________________ a minute.

май 17, 2019 г.

  • Всего ответов: 1

    Natalia Yurievna

    16-й в Учебе и науке

    Waiter: Can I help you?
     Lena: Yes, I'd like one of those, please.
    Waiter: And do you want a drink?
    Lena: Yes, please. I'd like a coffee.
    Waiter: Anything else?
    30 minutes later.
    Lena: I'd like the bill please.
    Waiter: Of course Madam, just a minute.

    май 17, 2019 г.