Учеба и наука

Решено

Помогите, пожалуйста, с английским!!Справа список предложенных фраз/слов, слева – к ним надо подобрать правильную форму - вопрос №4939954

изображение из вопроса - Помогите, пожалуйста, с английским!!Справа список предложенных фраз/слов, слева – к ним надо подобрать правильную форму

октябрь 22, 2022 г.

  • Всего ответов: 1

  • How about this T-shirt? — Can I try it on?
    Is this bag handmade?
    How does that fit? — Perfect!
    I want to try this on. Where are the fitting rooms here?
    Will you pay cash or credit?
    Can I help you? — I'm looking for a nice ladies' leather jacket.
    This dress is too big for me. Do you have a smaller size?
    You can exchange or return your shoes within a month from the purchase date.
    I'm looking for a T-shirt to match these jeans.

    октябрь 23, 2022 г.