Учеба и наука

Решено

Який максимально можливий ККД двигуна, у якого Т1 = 2000 К, a t = 100 °С (як у автомобільного двигуна)? - вопрос №5108697

март 24, 2023 г.

  • Всего ответов: 3

    Михаил Александров

    1-й в Учебе и науке

    Онлайн

    март 24, 2023 г.
    Ответ понравился автору

    Максим Чередник

    20-й в Учебе и науке

    Максимально можливий ККД двигуна можна обчислити за формулою Карно:

    η_max = 1 — (T_C / T_H)

    де η_max — максимально можливий ККД, T_C — температура холодного резервуару, T_H — температура гарячого резервуару.

    У даному випадку, температура гарячого резервуару T1 = 2000 K, а температура холодного резервуару можна вважати температурою навколишнього середовища, яка дорівнює 100 °C = 373 K.

    Тоді максимально можливий ККД двигуна буде:

    η_max = 1 — (T_C / T_H) = 1 — (373 K / 2000 K) ≈ 0.8125

    Отже, максимально можливий ККД двигуна в даному випадку становить близько 81.25%. Проте в реальності, ККД будь-якого двигуна буде меншим за максимально можливий ККД Карно, через тертя, втрати на нагрівання, та інші енергетичні втрати, пов'язані з роботою двигуна

    март 24, 2023 г.
    Ответ понравился автору
    Лучший ответ по мнению автора

    Михаил Александров

    1-й в Учебе и науке

    Онлайн

    Спасибо за оценку другого эксперта, при этом эксперт даже посчитать не мог правильно

    март 24, 2023 г.