Учеба и наука

Поставьте глаголы, данные в скобках, в Past Indefinite Tense - вопрос №557550

Поставьте глаголы, данные в скобках, в Past Indefinite Tense: He (to make) great contributions in economics. He (to write) an extraordinary work and (to publish) it in 1776. He (to become) the founder of political economy. I (to read) something about this scientist at school in Russian.

февраль 19, 2013 г.

  • Всего ответов: 1

    Юлия

    29-й в

    He made great contributions in economics. He wrote an extraordinary work and published it in 1776. He became the founder of political economy. I read something about this scientist at school in Russian.

    P.S.Не забывайте оценивать ответ эксперта и выбирать лучший ответ.

    февраль 20, 2013 г.