Учеба и наука

Перевод - вопрос №725501

Добрый день, переведите, пожалуйста, отрывок текста: Always one to get his head turned by a pretty face, I slipped into watching her instead of the scene before us. It was a shame the coat hid her figure, but her high cheekbones and strong square jaw promised a work of art. Her hair was probably long, but it was bound upin a loose herringbone braid, and rolled into a bun at the nape of her neck. The locks that she kept shoving behind her ears had already slipped from the braid.

Дополнение автора от август 17, 2013 г., 18:21:12

Нужен художественный перевод)

Мира август 17, 2013 г.

  • Всего ответов: 2

    Юрий Николаевич

    18-й в Доме и отдыхе

    Вам художественный или дословный? Пишите в чат, переведу!

    август 17, 2013 г.

    Юрий Николаевич

    18-й в Доме и отдыхе

    Обычно все оборачиваются на хорошенькое личико, я скользнул взглядом ...

    август 17, 2013 г.