Учеба и наука

Решено

Заполните пропуски прилагательными в соответствующей... - вопрос №866008

. Заполните пропуски прилагательными в соответствующей степени сравнения: 1. The subway in New York is (cheap, cheaper, the cheapest) means of transport. 2. Wall Street is (important, more important, the most important) banking centre in the world. 3. New York is (large, larger, the largest} than Washington.

декабрь 9, 2013 г.

  • Всего ответов: 1

    Ирина

    14-й в Учебе и науке

    1. The subway in New York is the cheapest means of transport.
    2. Wall Street is the most important banking centre in the world.
    3. New York is larger than Washington.

    декабрь 9, 2013 г.