Учеба и наука

перевести на английский: Посмотри,кто это?Это... - вопрос №918609

перевести на английский: Посмотри, кто это? Это профессор Каверин.У него приятное лицо, и он действительно похож на профессора.Он будет читать нам лекции по общей химии в следующем семестре

январь 20, 2014 г.

  • Всего ответов: 2

    tatyana shvartsakh

    28-й в Учебе и науке

    Look,who is this?This is professor Kaverin.He has nice face and he is really looking as professor.He will read the lectures to us about general chemistry at the next term.

    январь 20, 2014 г.

    Рената

    296-й в Учебе и науке

    Look, who´s that? It is professor Kaverin. He hs a nice fce and he really loosk like a professor. he will lecture us on general chemistry during the next term.

    январь 20, 2014 г.