Учеба и наука

Виведіть молекулярну формулу вуглеводню за такими даними: масова частка Карбону дорівнює 85,7% відносна густина за воднем – 21 . - вопрос №1012233

апрель 2, 2014 г.

  • Всего ответов: 2

    tanya

    16-й в Учебе и науке

    пусть m(CxHy)=100г
    m©=85,7*100г\100%=85.7г
    m(H)= 100 – 85,7 = 14.3г
    n©=m\M=85,7\12=7,14
    n(H)= 14,3\1=14,3
    C: Н=7.14:14.3=1:2
    СН2, С2Н4

    M(С2Н4) = 12*2 + 1*4 = 28
    M(CxHy)=D(H2)*M(H2)=21*2=42г\моль
    ответ С3Н6 пропен

    не забывайте благодарить эксперта

    апрель 2, 2014 г.
    Ответ понравился автору

    Максим Чередник

    20-й в Учебе и науке

    Молекулярна формула вуглеводню може бути виведена за допомогою наступних кроків:

    1. Відносна густина за воднем (RH) визначається як відношення маси водню (MH) до об'єму, що займається цією масою водню (VH):

    RH = MH / VH

    1. Знаючи відносну густину за воднем та масову частку карбону (MC), можна визначити відношення маси карбону (MC) до маси водню (MH):

    MC / MH = (1 — RH) / RH

    1. З відношення маси карбону до маси водню можна визначити відношення кількості атомів карбону (nC) до кількості атомів водню (nH):

    nC / nH = MC / MH

    1. Знаючи відношення кількості атомів карбону до водню, можна визначити молекулярну формулу вуглеводню.

    Наприклад, розглянемо приклад з масовою часткою карбону 85,7% та відносною густиною за воднем 21:

    1. RH = 21
    2. MC / MH = (1 — RH) / RH = (1 — 0.857) / 0.857 = 0.166
    3. nC / nH = MC / MH = 0.166
    4. Щоб знайти молекулярну формулу, потрібно взяти будь-яку кількість атомів водню та множити на nH, а кількість атомів карбону – на nC. Оскільки вуглеводні містять тільки вуглець та водень, молекулярна формула буде мати вигляд СnH(2n+2), де n — ціле число, що відповідає кількості атомів водню в молекулі.

    Отже, за наведеними даними молекулярна формула вуглеводню буде С₅Н₁₂.

    март 23, 2023 г.