Учеба и наука

Решено

where .... they .... their last summer holidey? ( to spend) Where .... she usually .... in summer? (to go) what ... you... when I .... yesterday? (... - вопрос №1483956

to do, to phone) Last night when I… TV somebady… me. (to watch, to phone)

май 9, 2015 г.

  • Всего ответов: 1

    Юрий

    41-й в Учебе и науке

    Where did they spend their last summer holiday? Where does she usually go in summer? What were you doing when I phoned yesterday? Last night when I was watching TV somebody phoned me.

    май 9, 2015 г.