Учеба и наука

Решено

Значение - вопрос №1652480

From the garden entrance gate, Nathan narrowed his eyes on his son and his fiance. Since meeting Cal`s soon-to-be-wife, Nathan had noticed a great change. Specifically, a change in his boy. Nathan was sure it was going to destroy his self built empire. A man in love is as tackless as a dog in heat. Что означает фраза «A man in love is as tackless as a dog in heat.»? Заранее спасибо за ответ.

октябрь 5, 2015 г.

  • Всего ответов: 1

    Дина

    36-й в

    Влюблённый мужчина так же беспомощен, как пёс в жаркую погоду.

    октябрь 7, 2015 г.