Учеба и наука

Решено

Домашнее задание - вопрос №404464

Помогите выполнить задание пожалуйста!!! Буду очень признательна!        Ответь на вопросы письменно:                                                          Задание №1:  «What do you like to do in winter?»;                               Example: I like to toboggan in winter.                                                      Задание №2: "«What do you like to do in summer?»;                            Example: I like to dive in summer.

октябрь 4, 2012 г.

  • Всего ответов: 1

    Баева Екатерина

    527-й в

    1. I like to go skiing in winter. I like to play snowballs in winter. I like to make snowmen in winter.

    2.I like to ride a bike in summer. I like to swim in the lake in summer. I like to fish in summer. I like to go camping in summer. I like to go to the forest in summer.

    октябрь 4, 2012 г.