Учеба и наука

Решено

Нужно составить предложения в пассивном залоге, используя эти слова: - вопрос №2173458

1.To identify, fingerprints, yesterday. 2.Proofs, the crime scene, on, usually, to find. 3.The court, to establish, of the crime, the fact. 4.Of the accused, to prove, already, the guilt.

октябрь 22, 2016 г.

  • Всего ответов: 1

    Olga

    26-й в Учебе и науке

    1.Yesterday in order to identify the criminal the fingerprints were taken.
    2/ Proofs are usually found on the crime scene.
    3. The fact of the crime was  established />by the court.
    4. The guilt of the accused has already been
    proved.

    октябрь 22, 2016 г.