Учеба и наука

Решено

В основі прямої призми лежить ромб з більшою діагоналлю l. - вопрос №2834024

В основі прямої призми лежить ромб з більшою діагоналлю l. Через цю діагональ і вершину верхньої основи призми проведено площину, яка перетинає дві суміжні бічні грані призми по прямих, що утворюють з площиною основи кут β, а з цією діагоналлю кут α. Знайдіть бічну поверхню призми.

апрель 9, 2018 г.

  • Всего ответов: 3

    Татьяна Александровна

    7-й в Учебе и науке

    .

    апрель 9, 2018 г.

    Михаил Александров

    1-й в Учебе и науке

    апрель 9, 2018 г.

    Татьяна Александровна

    7-й в Учебе и науке

    1)   Δ ALC– равноб., т.к. по усл. ∠LAC = ∠LCA = α  =>   ΔALO– прямоуг. =>

     => AL = AO/cos∠LAC = (ℓ /2)/cosα=  ℓ /(2cosα)

     2)  Δ ALB– прямоуг. по услов.

     Имеем: из т. L проведена наклонная А L и опущен перпендикуляр BL=> АВ является проекцией AL=>

    => ∠LAВ = β

     3)   Из Δ ALB=>  АВ = AL∙ cos∠LAВ = ℓ /(2cosα) ∙ cosβ = (ℓ∙ cosβ) /(2cosα)

                                   ВL = AL∙ sin∠LAВ = ℓ /(2cosα) ∙ sinβ = (ℓ∙ sinβ) /(2cosα)

     4)   S (бок) = 4 ∙ S(AKLB) = 4 ∙AB ∙ВL = 4 ∙(ℓ∙ cos β) /(2cos α) ∙ (ℓ∙ sin β) /(2cos α) = ℓ^2 ∙ sin 2β/(2(cos α)^2)

    апрель 9, 2018 г.