Учеба и наука

Решено

Task MI Choose the right variant. 1) They ... on the phone right now. A) are talking B) talk C) talks D) has told 2) He plays football ... A) - вопрос №4305969

this week B) already C) now C) now D) every Monday 3) I've never… a game before. A) win B) won C) winning D) have won 4) Children don't drink coffee,? A) do they B) don't they C) aren't they 5) Yesterday at five John in the park. A) walked B) was walking C) has walked 6)… no visitors last Sunday. A) There were B ) There weren't C) There was​

апрель 28, 2021 г.

  • Всего ответов: 1

    Natalia Yurievna

    16-й в Учебе и науке

    1. A
    2. D
    3. B
    4. A
    5. B
    6. A

    апрель 29, 2021 г.