Учеба и наука

9. Охарактеризуйте причини, хід та наслідки першої російсько-української війни. Проведіть можливі аналогії між тією війною і сьогоднішнім протистоянням - вопрос №4991219

декабрь 6, 2022 г.

  • Всего ответов: 1

    Максим Чередник

    20-й в Учебе и науке

    Перша російсько-українська війна відбулася в 1917-1921 роках, і є однією з найбільш значущих подій в історії взаємин між Росією та Україною. Приведу загальний опис ходу війни та її наслідків:

    Причини:

    • Довготривала незгода між українцями та росіянами щодо майбутньої спільної держави;
    • Боротьба за владу та контроль над територією після революційних змін;
    • Спроба встановити новий порядок в Україні після розпаду Російської імперії.

    Хід:

    • Українські націоналісти заявили про незалежність України;
    • Українська Народна Республіка проголосила себе незалежною державою;
    • Росія спробувала повернути Україну під свій контроль, почавши війну з УНР;
    • Війна тривала понад 3 роки, участь у ній взяли різні сторони (червоні, білі, армії УНР та інші);
    • В результаті, УНР була розбита, а Україна стала складовою Радянського Союзу.

    Наслідки:

    • Втрата незалежності та суверенітету України;
    • Масова еміграція українців з України;
    • Розпад української нації на різні соціальні та політичні групи;
    • Низький рівень економічного розвитку України

    март 24, 2023 г.